Створення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у правоохоронних органах - одне з пріоритетних завдань МВС України

12.10.2021


На цьому сьогодні, 12 жовтня, наголосив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський на Міжрегіональній конференції «Руйнуй стереотипи, пізнаючи себе», яка проходить вперше за ініціативи Української асоціації представниць правоохоронних органів (УАППО) спільно з UN Women (ООН Жінки).

Конференція-телеміст транслюється у прямому ефірі з 5 міст: Києва, Кривого Рогу, Полтави, Маріуполя та Львова. Захід об'єднав представниць і представників правоохоронних органів, фахівців у сфері ґендерної рівності, миру та безпеки, а також міжнародних партнерів для обговорення викликів та перешкод, з якими стикаються жінки-правоохоронниці під час роботи та несення служби, шляхів та досвіду щодо подолання таких викликів, а також історій успіху та практичних рекомендацій. 

З вітальним словом до присутніх звернувся міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

«Зміна ставлення та збільшення рівня довіри до правоохоронних органів можлива та відбувається, в тому числі й через присутність жінок у правоохоронних органах. Завжди питання присутності жінки, до прикладу у патрульній поліції - це більше на вирішення конфлікту, а не на його загострення. Тому створення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у правоохоронних органах - одне з пріоритетних завдань у Міністерстві внутрішніх справ України», - сказав міністр.

Очільник МВС зазначив, що Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО), головою правління якої є заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, - ініціатор великих змін у правоохоронних органах, і не тільки.

«Можу запевнити, що будь-які можливості, які необхідні для розвитку цього руху в межах Міністерства, будуть забезпечені. Не тільки в межах Національної поліції, але й в лавах Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та в інших органах системи МВС. Переконаний, що до нашої ініціативи долучаться й працівники органів Служби безпеки України і органів прокуратури, які також мають відношення до захисту прав і свобод громадян України», - додав міністр.

Своєю чергою заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко наголосила, що Міжрегіональна конференція «Руйнуй стереотипи, пізнаючи себе» приурочена до Дня захисників і захисниць України.

«2 роки тому Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО) була з однією ініціаторів внесення змін до назви державного свята - Дня захисника України, з урахуванням гендерної рівності. У липці цього року Верховна Рада України підтримала відповідні зміни і, я впевнена, що ці зміни дійсно дозволять дійсно зробити українських жінок, які боронять Україну, більш видимими у суспільстві та визнати їх внесок у захист суверенітету, державності та територіальної цілісності». 

Довідково: У Міністерстві внутрішніх справ України працює 97 жінок, яким надано статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС, 7 – за участь на території інших держав.

У Національній гвардії України – 1367 жінок, яким надано статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС, 1 - за участь на території інших держав.

У Національній поліції України – 2009 жінок, яким надано статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС, 2 – за участь на території інших держав, 14 – мають статус члена сім’ї загиблого захисника України.

У Державній прикордонні службі України – 1120 жінок, яким надано статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС, 2 – за участь на території інших держав, 16 – мають статус члена сім’ї загиблого (зниклого безвісти) захисника України.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій – 323 жінки, яким надано статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС, 10 – мають статус члена сім’ї загиблого захисника України.

Департамент комунікації МВС України 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал