«Я буду тут, допоки мир не повернеться на мою Україну». У воєнний час Микола Кузів приїхав зі Львівської області на допомогу маріупольським правоохоронцям (ФОТО)

12.10.2016


 В той час, коли деякі з правоохоронців не витримали навантаження та умов несення служби в зоні АТО і покинули ряди поліцейських, капітан Микола Кузів, залишивши вдома у Львівській області сім’ю, вирушив на Схід, щоб власноруч наближати мир та дбати про безпеку мешканців прифронтового Маріуполя.

 Протягом року львівський правоохоронець Микола Кузів забезпечує правопорядок на маріупольських вулицях, притягує до відповідальності злочинців та боронить кордони міста на пунктах пропуску. 12 місяців тому він не захотів стояти осторонь в той час, коли на Сході гинуть мирні люди, українці, та прийняв мужнє рішення виїхати на Донеччину. «Я нікому не говорив про свої плани, поки не прийшов наказ про переведення мене до Маріуполя, щоб якось відстрочити хвилювання близьких. Проте, я знайшов повну підтримку серед сім’ї та ще раз переконався, що прийняв вірне рішення», - зізнається Микола.

 Вдягнути поліцейський кітель чоловік мріяв ще з дитинства, а в 9 класі він вже твердо вирішив пов’язати своє майбутнє зі служінням Батьківщині. Спортивно підготовленим та ознайомленим з правознавством у 2002 році хлопець вступив до Чернігівського юридичного коледжу з виконання покарань, де навчався протягом 3 років. Після вивчення специфіки роботи в колоніях він за розподілом потрапив до колонії №40 м.Дрогобич, де 3 роки прослужив лейтенантом внутрішньої служби. У 2007 році його було переведено до лінійного пункту міліції на станції Трускавець оперуповноваженим карного розшуку. В той же час молодий лейтенант отримує вищу освіту у Київській національній академії внутрішніх справ України. В лінійному пункті Микола Кузів працював до 2015 року.

 В 2014 році Донеччину охопила хвиля протестів з боку проросійськи налаштованих мешканців. Мирні мітинги швидко переростали в озброєні зіткнення, а вже за кілька місяців розгорнулися справжнісінькі бойові дії. Слов’янськ, Донецьк, Дебальцеве, Горлівка…Одне за одним населені пункти захоплювали бойовики, які прагнули встановити на українській землі «руський мир». Правоохоронець все частіше став замислюватись про те, щоб виїхати на територію, охоплену вогнем та ворожими обстрілами, бо серцем почував, що там його місце. Коли остаточне рішення було прийняте, він звернувся з проханням про переведення до керівництва.

Сьогодні він працює у Приморському відділенні Центрального відділу поліції оперуповноваженим кримінальної поліції. На його рахунку розкриті грабежі, крадіжки, шахрайства та інші майнові злочини. З перших днів правоохоронець заступає на чергування на блокпости, приймає участь у міських відпрацюваннях. В Маріуполі він зустрів багато однодумців, потоваришував з колегами. А вдома на нього чекають дружина та двоє синів. Старшому трохи більше 7 років, молодшому – 3 місяці. Рідних він бачить протягом кількох днів раз у півроку. Зізнається, що дуже сумує, та сподівається на встановлення миру, щоб повернутися до близьких. До цього ж часу в його планах служіння в зоні АТО. «Я маю тут бути. Це обов’язок кожного, хто любить свою країну і дбає про неї», - говорить на завершення розмови капітан Кузів.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал