Поліцейські закликають захищати тварин і нагадують про відповідальність за жорстоке поводження з ними

04.10.2021


4 жовтня – Всесвітній день тварин. Тхори, павуки, равлики, мурахи, величні «сфінкси» та милі мопсики стали незамінними членами родин поліцейських. Є й «бойові друзі» - такі як песик на ім’я «Пуля», яку прихистила поліція Курахового і яка вже сім років несе службу разом із правоохоронцями. Поліцейські знайомлять зі своїми улюбленцями та закликають усіх піклуватися про живих істот, які живуть поряд із нами.

 

Великі та крихітні, хвостаті та волохаті, з іклами та без – всі вони потребують захисту. Як і люди, вони мають свої права.

Відповідно до частини першої ст.18 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" при поводженні з тваринами не допускається:

- використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин;

- примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань;

- нанесення побоїв, травм, отруєння тварин;

- використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо.

Нагадуємо: за жорстоке поводження з тваринами громадяни несуть адміністративну (ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та кримінальну (ст.299 Кримінального кодексу України) відповідальність.

З початку року слідчі Донеччини спрямували до суду два кримінальних провадження, відкритих за фактами жорстокого поводження з тваринами. На сьогодні у провадженні органів дізнання перебувають ще шість таких справ.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал