Не відправляйте гроші незнайомцям! Маріуполець перерахував шахраям більше 300 000 гривень, намагаючись придбати авто з-за кордону

17.09.2021


Натрапивши на одному з інтернет-сайтів на оголошення про купівлю автомобілів з-за кордону маріуполець вирішив скористатися послугами так званого «посередника» та перерахував йому гроші за транспортний засіб. Автомобіля громадянин так і не дочекався, сам «посередник» більше на зв'язок не вийшов. Поліція розпочала кримінальне провадження.

 Аби не потрапити на гачок аферистів під час купівлі-продажу товарів через інтернет, поліцейські радять дотримуватися основних правил безпеки:

 - переконайтеся у правильності назви необхідного сайту: один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт;

- використовуйте післяплату, це унеможливить шанси шахраїв заволодіти Вашими коштами.

- перевірте  інтернет-магазин, прочитайте відгуки про нього на форумах, оцініть оформлення сайту, чи немає на ньому помилок (граматичних помилок, неробочих посилань), чи виникають технічні неполадки. Неодмінно зайдіть в розділи сайту “про нас”, “наші контакти”, “обслуговування клієнтів”, де можна дізнатися місцезнаходження магазину, телефони та іншу потрібну інформацію. Якщо такі розділи відсутні — це повинно Вас насторожити.

- якщо на сайті присутній спам, величезна кількість сторонніх банерів і всіляка реклама – це поганий знак. Справжній Інтернет-магазин отримує прибуток за товари, а не за дешеві оголошення і тому подібні способи пропаганди того чи іншого продукту.

- перевірте, чи є у Інтернет-магазину реальний офіс. Відсутність юридичної адреси та банківських реквізитів – погані фактори. Обов’язково потрібно перевіряти реальність вказаних на сайті даних, оскільки шахраї можуть вказати фальшиву адресу.

- уважно перегляньте сайт інтернет-магазину. Надійні та чесні продавці зазвичай детально описують на свої сайтах процедуру повернення товару, його експертизи та заміни, відправки товару для обміну і ремонту. Крім того, з товаром поставляються гарантійні талони та інші документи, що вказують на комплектність замовлення.

Пам’ятайте, надійний захист від дій аферистів - Ваша пильність, обережність та інформованість. 

 

Маріупольське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал