Поліція закликає батьків вжити заходів, аби маленькі діти не мали доступу до вікон! У Маріуполі вже другий з початку року випадок випадіння дитини з вікна

27.07.2021


Вчора, 26 липня, з вікна другого поверху випала п’ятирічна дівчинка. Дитина отримала травми та наразі проходить лікування у закладі охорони здоров’я.  За попередньою інформацією,  юна постраждала перебувала у квартирі разом із дев’ятирічним  братом та знаходячись без нагляду дорослих самостійно залізла на підвіконня.

 На даний час інспектори ювенальної превенції та слідчі Кальміуського відділу поліції (відділ поліції №1) проводять перевірку та встановлюють повні обставини травмування дитини.

 Нагадуємо, минулого місяця у Маріуполі з вікна на дев’ятому поверсі випав трирічний хлопчик та отримав травм несумісні із життям.

Пам’ятайте, найчастіше причинами травмування дітей стають три міфи:

«Малюк не встигне випасти за хвилину». Насправді, щоб втратити найдорожчу людину, достатньо секунди неуваги. Дитину не слід випускати з поля зору ані на мить. Навіть якщо вона зайнята іграшкою в дальньому кутку кімнати.

«Москітна сітка врятує». Сітка призначена для комах, не для захисту дітей. Якою б маленькою не була дитина, її вагу сітка не витримає. Не варто також сподіватися, що вона сильно сповільнить швидкість падіння.

«Дитина вже доросла, вона не випаде». Навіть якщо дитині 6 років, і вона знає про загрозу відкритих вікон, це не гарантує стовідсоткової безпеки. Зафіксовані випадки, коли діти, виглядаючи маму з вікна, не втримували рівновагу і травмувалися.

Прості правила, які врятують життя вашій дитині:

- приберіть меблі від вікон;

- пояснить дитині, що залізати на підвіконня дуже небезпечно. Обов’язково розтлумачте, чому саме;

- ніколи ні на хвилину не залишайте дитину без нагляду в кімнаті з відчиненим або незахищеним вікном;

- встановіть на вікна замки або блокіратори;

- захистить вікна решітками (наприклад, вставними);

- не дозволяйте дитині гратися на підвіконні;

- пам’ятайте – москітна сітка не втримає дитину!

Маріупольське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал