Поліцейські Маріуполя повідомили про підозру жінці, яка декілька місяців обкрадала пенсіонера

01.07.2021


Упродовж тривалого періоду зловмисниця переводила гроші з банківської картки знайомого на свій рахунок. Власник картки не здогадувався про втрату коштів, поки не зробив виписку банківського рахунку. Поліція застерігає громадян бути обачливими та не повідомляти персональні дані своїх банківських карток стороннім особам.

До Маріупольського районного управління поліції із заявою звернувся 74-річний чоловік, який повідомив, що імовірно його знайома потайки переводить гроші з його банківського рахунку.

Слідством було встановлено, що на початку року чоловік надав приятельці пароль від своєї банківської картки, аби вона через мобільний  додаток поповнила йому рахунок на телефоні. Однак, з того часу, жінка упродовж чотирьох місяців потайки переводила гроші з пенсійної картки чоловіка на свій рахунок. Загальна сума збитків становила близько 25 000 гривень.

Під процесуальним керівництвом Маріупольської окружної прокуратури, 32-річній фігурантці було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Санкція статті передбачає арешт  на строк від трьох до шести місяців або обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Досудове розслідування триває.

Поліцейські закликають громадян дотримуватись нескладних правил:

не залишайте карту без нагляду і не передавайте її третім особам;

пам'ятайте: банки та платіжні системи ніколи не надсилають листів і не дзвонять своїм клієнтам з проханням надати їм дані рахунків. У разі потреби вас запросять відвідати банк особисто;

якщо вам телефонують нібито з банку, лякають списанням грошей, встановлюють тривалість часу, протягом якого ви можете скасувати транзакцію, яку ви не проводили, зв'яжіться зі своєю фінансовою установою і уточніть, чи правда, що була здійснена сумнівна операція. Тільки не передзвонює на той номер телефону, з якого вам надійшов дзвінок;

не залишайте дані про себе і своєї картки на сумнівних сайтах та не повідомляйте їх стороннім особам;

при користуванні банкоматами, будьте уважні, оглядайте термінал на наявність підозрілих предметів, вводити Пін-код рекомендується, приховуючи цифри від сторонніх очей.

Маріупольське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал