Поліція радить бути пильними, купуючи товари через Інтернет

19.02.2021


Поліцейські закликають бути обережними при проведенні операцій купівлі-продажу товарів через інтернет. Серед тих, хто розміщує оголошення на сайтах та у соціальних мережах, можуть бути шахраї.

Днями місцевий мешканець Маріуполя намагався придбати товар, оголошення про продаж він побачив на одному з відомих сайтів оголошень. Після того як чоловік переслав повну суму в якості передплати, продавець зник та перестав відповідати на повідомлення. З цією інформацією чоловік звернувся до поліцейських Лівобережного району Маріуполя. Наразі поліція працює над розкриттям злочину.

Дотримуючись певних правил товарів на сайтах оголошень, ви зможете безпечно придбати товар та не потрапити до рук шахраїв. Ось декілька з них:

  • Занадто низька ціна - привід насторожитися. Шахраї часто використовують цей прийом, щоб отримати якомога більше дзвінків від зацікавлених покупців. По телефону продавець каже, що з товаром все в порядку і ціна вказана вірно, але дзвінків багато і якщо ви точно купуєте, то переведіть передоплату на карту.
  • Будьте пильні! Занадто вигідну пропозицію з передоплатою - швидше за все, обман. Продавець може зникнути, як тільки отримає гроші. Інший сценарій: ви телефонуєте продавцю і з'ясовуються дивні подробиці про товар (продають не те, що вказано в оголошенні) або ціну (вона, звичайно, вище).
  • Якщо річ дорога, краще не призначати зустріч в метро, на вокзалі або на зупинці громадського транспорту. Виберіть спокійне місце, яке добре знаєте. При зустрічі шахраї часто починають квапити покупця, здійснюють обмін товару на гроші і швидко їдуть, так як кудись поспішають. Товар у покупця часто виявляється неякісний.
  • Ретельно огляньте і перевірте річ перед тим, як віддати гроші. Якщо продавець дуже поспішає - відпустіть його з миром. Швидше за все, те, що він продає, вам не потрібно.

Маріупольське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета