Увага! Шахраї! Маріуполець віддав 112 000 гривень за неіснуючий автомобіль

17.11.2020


Чоловік вирішив придбати транспортний засіб через мережу інтернет та перерахував гроші за обраний товар наперед.  Однак, як тiльки невідомий отpимав бажану cуму вимкнув телефон й бiльше на зв’язок не виходив.

Аби не потрапити на гачок аферистів під час купівлі-продажу товарів через інтернет, поліцейські радять дотримуватися основних правил безпеки:

 - переконайтеся у правильності назви необхідного сайту: один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт;

- використовуйте післяплату, це унеможливить шанси шахраїв заволодіти Вашими коштами.

- перевірте  інтернет-магазин, прочитайте відгуки про нього на форумах, оцініть оформлення сайту, чи немає на ньому помилок (граматичних помилок, неробочих посилань), чи виникають технічні неполадки. Неодмінно зайдіть в розділи сайту “про нас”, “наші контакти”, “обслуговування клієнтів”, де можна дізнатися місцезнаходження магазину, телефони та іншу потрібну інформацію. Якщо такі розділи відсутні — це повинно Вас насторожити.

- якщо на сайті присутній спам, величезна кількість сторонніх банерів і всіляка реклама – це поганий знак. Справжній Інтернет-магазин отримує прибуток за товари, а не за дешеві оголошення і тому подібні способи пропаганди того чи іншого продукту.

- перевірте, чи є у Інтернет-магазину реальний офіс. Відсутність юридичної адреси та банківських реквізитів – погані фактори. Обов’язково потрібно перевіряти реальність вказаних на сайті даних, оскільки шахраї можуть вказати фальшиву адресу.

- уважно перегляньте сайт інтернет-магазину. Надійні та чесні продавці зазвичай детально описують на свої сайтах процедуру повернення товару, його експертизи та заміни, відправки товару для обміну і ремонту. Крім того, з товаром поставляються гарантійні талони та інші документи, що вказують на комплектність замовлення.

Пам’ятайте, надійний захист від дій аферистів - Ваша пильність, обережність та інформованість. 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета