Минулого місяця поліцейські Маріуполя розшукали та повернули додому 25 дітей

07.08.2020


Зникнення дитини – це надзвичайна подія, тож, на її пошуки відразу залучаються інспектори ювенальної превенції, а за необхідності вся максимальна кількість особового складу. Завдяки своєчасному реагуванню правоохоронців на такі повідомлення значно зменшується ймовірність вчинення відносно дітей кримінального правопорушення – головне аби батьки чи піклувальники теж не гаяли часу та зверталися по допомогу до поліції.

У липні  до поліції Маріуполя надійшло 25 заяв та повідомлень про зникнення дітей, усі вони були знайдені та повернені додому.

За кожним фактом утечі дитини з дому працівники ювенальної превенції ретельно вивчають причини та обставини, за яких вона зважилася на такий вчинок.

За статистикою,  причина втечі неповнолітніх з дому – бажання бути самостійними або конфлікти із батьками. Так, минулого місяця у Мангушському районі втекла з дому 12-річна дівчина, яка захотіла самостійності. Батьки не відразу звернулися по допомогу до поліції, тому, декілька днів дівчина розважалася, витрачаючи батькові гроші: разом із товаришем вона відправилася до Маріуполя, купила новий мобільний телефон, одяг, велосипед, іншу дрібну техніку та потім відправилася до Ялти на відпочинок.

До пошуків дівчини долучився майже весь особовий склад Мангушського відділення поліції: правоохоронці встановили коло осіб, із якими спілкувалася неповнолітня, знайшли свідків, які бачили її за ці дні, перевірили всі можливі місця перебування, та менш ніж за добу розшукали її.

Аби такого вчинку дівчина більше не повторювала, не тікала з дому,  із нею було проведено профілактичну розмову.

У кожному випадку втечі дитини з дому поліцейські аналізують причини та приймають виважене рішення в інтересах дитини про доцільність повернення утікачів додому чи їх тимчасове поміщення до спеціальних установ для дітей, якщо там дитині буде комфортніше, а головне - безпечніше.

Бережіть дітей та приділяйте їм більше уваги.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета