Поліція закликає: не впускайте в оселю невідомих осіб, аби не стати жертвою шахраїв

21.05.2020


Будьте обачними та в жодному разі не пускайте незнайомців до свого помешкання. Застережіть своїх рідних, близьких чи сусідів, – особливо похилого віку, – про можливі протиправні дії осіб, які можуть представлятися і медичними, і соціальними, і комунальними працівниками.

Зазвичай шахраї представляються соціальними працівниками чи співробітниками комунальної служби та приходять до своїх жертв додому.

Незнайомці повідомляють, що надають благодійну грошову допомогу в іноземній валюті або ж продукти харчування чи інші речі першої необхідності. Після чого дають мешканцям крупну купюру (фальшиву, в іноземній валюті)  та просять її поміняти на гривні або здачу ( за товар). Також, шахраї можуть відволікти господаря будинку, попросивши склянку води, та у цей час забрати цінне майно.
Поліцейські наголошують бути обачними та в ніякому разі не довіряти невідомим людям, не відчиняти двері та не запрошувати увійти у будинок. Завжди перевіряти документи та надану ними інформацію.
У разі, якщо візитери представляються співробітниками комунальної служби чи соціальними працівниками, – зателефонуйте диспетчеру чи в соціальну установу, щоб з’ясувати чи направляли їх на вашу адресу.

Якщо ж, попри всі застережні заходи, ви чи ваші рідні стали жертвою подібного злочину, негайно звертайтеся до найближчого відділу або відділення поліції або зателефонуйте за номером  «102». 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета