Інспектори ювенальної превенції поліції Маріуполя повернули додому всіх зниклих дітей

29.02.2020


За 2 місяці 2020 року до поліції міста надійшло 25 звернень щодо  безвісті зниклих дітей. Майже усі вони були розшукані протягом доби.

За статистикою,  причина втечі неповнолітніх з дому – бажання погуляти або конфлікти із батьками.

За кожним фактом утечі дитини з дому працівники ювенальної превенції ретельно вивчають причини та обставини, за яких вона зважилася на такий вчинок.

У кожному випадку поліцейські аналізують ці причини та приймають виважене рішення в інтересах дитини про доцільність повернення утікачів додому чи їх тимчасове поміщення до спеціальних установ для дітей, якщо там дитині буде комфортніше, а головне - безпечніше.

Як інспектори ювенальної превенції знаходять дітей?

Це комплекс оперативних заходів: встановлення кола спілкування дитини, перевірка можливих місць перебування та встановлення місць де в останнє було замічено розшукуваного.

За необхідності до пошуків зниклих дітей залучається максимальна кількість особового складу  не лише того підрозділу, на території якого сталася подія, а й за необхідності – працівники прилеглих підрозділів поліції.

Так, цього місяця інспектори ювенальної превенції Центрального відділу поліції розшукали у Маріуполі 16-річну дівчину, яка втекла з дому в селищі Добропільського району та на автобусі відправилася до Маріуполя. Після того, як поліцейські отримали інформацію про неповнолітню – її було знайдено менш ніж за добу у одному з закладів міста. 

Хочемо зазначити, що саме завдяки своєчасному реагуванню поліції на повідомлення про зникнення дітей значно зменшується ймовірність вчинення відносно них кримінального правопорушення. Однак, аби поліція вчасно розпочинала  пошуки необхідно аби батьки/опікуни відразу зверталися до поліції, як тільки-но зникла дитина. Зазвичай, своїми силами рідні не можуть знайти втікачів, а дитина у цей час може потрапити у біду.

Шановні громадяни, якщо ви бачите самотню дитину, без супроводу дорослих на вулиці, особливо в темний час доби – повідомте, будь ласка, до поліції за номером 102. Можливо, цим ви врятуєте їй життя.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета