Поліцейські Маріуполя розповіли представникам громади про процес допомоги жертвам, які постраждали від домашнього насильства

14.02.2020


Начальник відділу превенції Центрального відділу поліції Дмитро Безруков взяв участь у тренінгу «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який організовано громадською організацією «Рада жінок Донеччини» для представників громадських організацій, які планують включити в свою діяльність направлення з питань попередження та протидії домашньому насильству .

Майор поліції розповів представникам громади про механізм роботи мобільної групи реагування на факти вчинення домашнього насильства яка діє на території нашого міста та поділився результатами її роботи.

 «З вересня 2019 року, коли мобільна група реагування розпочала свою роботу на всій території Маріуполя було здійснено понад 1100 виїздів на повідомлення від громадян, 255 фактів домашнього насильства  підтвердилися.

У відношенні кривдників відкрито 7 кримінальних проваджень, складено понад 200 адміністративних протоколів та винесено 121 терміновий заборонний припис, який обмежує доступ перебування поряд із жертвою» - розповів представникам громад Дмитро Безруков.

Загалом, прибувши на виклик поліцейські дають кваліфіковану оцінку ситуації на місці, збирають матеріали перевірки та надають допомогу жертві.

Слід відзначити, що більшість сімейних конфліктів вирішуються одразу після приїзду правоохоронців. 

«Аби попередити рецидив вчинення домашнього насильства, поліцейські у складі мобільної групи реагування разом з представниками мобільної бригади соціально-психологічної допомоги проводять профілактичні рейди по сім’ям, де вчинялося домашнє насильство.» - додав начальник відділу превенції Центрального відділу поліції.

Хочемо зазначити: якщо ви відчуваєте, що вдома вас занадто контролюють чи обмежують вашу свободу, принижують та позбавляють права приймати самостійні фінансові рішення, шантажують дітьми або завдають вам фізичної шкоди – дзвоніть у поліцію, ми обов'язково відреагуємо.   В жодному разі не замовчуйте такі випадки та не соромтеся про них розповісти. Своєчасне повідомлення у поліцію може попередити страшні наслідки, яких ви можливо навіть не очікували. 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета