Поліцейські попереджають: як не потрапити на «гачок» інтернет-шахраїв

12.02.2020


Однією з розповсюджених схем шахрайства є продаж товару через інтернет-сайти. Шахраї під виглядом продавця розміщують оголошення з неіснуючим товаром та чекають на свою жертву. Після того, як покупець вже готовий придбати товар, аферисти зазвичай повідомляють номер банківської картки на яку необхідно перерахувати гроші наперед. Природно, що після того, як гроші будуть переведені, контактний номер шахраїв буде відключений, а жертва залишиться ні з чим.

Основні правила, дотримуючись яких, можна уберегтися від мисливців легкої наживи: будьте особливо уважними, коли читаєте інформацію про купівлю-продаж товару через мережу Інтернет. Особливу пересторогу мають викликати оголошення, де вказана надто низька ціна.

Найчастіше зловмисники пропонують отримати передплату за товар. Тому, здійснюйте покупки тільки у перевірених продавців та сплачуйте гроші тільки після отримання товару.

Також на шахраїв можна натрапити продаючи речі в інтернеті. Зазвичай так звані «покупці» просять додаткові реквізити вашої банківської картки, аби «переслати» вам гроші. Ошуканих продавців у статистиці інтернет-шахрайств значно менше, порівняно з покупцями. Однак такі приклади є, тому слід взяти до уваги поради  і тим, хто купує і тим, хто продає товар. Тож, не давайте занадто багато інформації про себе: не вказуйте імені, адреси, не повідомляйте свої логіни та паролі. В жодному разі не розголошуйте ідентифікаційні дані банківських карток, онлайн-гаманців.

Користуйтеся послугами кур’єрської доставки і сплачуйте вартість товару за фактом доставки.

Пам’ятайте, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!

Якщо ви все ж-таки стали жертвою шахраїв, не зволікайте часу та телефонуйте у поліцію за номером «102», або ж зверніться до найближчого відділу або відділення поліції.

 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета