Поліцейські попереджають громадян про інтернет-шахраїв, які під виглядом продавців «збувають» довірливим мешканцям неіснуючий товар

12.06.2019


Мало того, що э  ризик отримати дешеву підробку за ціною товару від відомого  бренду, так ще й можна зовсім не отримати сплачену посилку.

Нещодавно до поліції звернувся маріуполець, який «придбав» одяг  через соціальну мережу. Чоловік сплатив гроші наперед, як того вимагав псевдо-продавець та став чекати посилку, але отримавши гроші «продавець» на зв'язок більше не вийшов та заблокував доступ чоловіка до свого акаунту у соціальній мережі.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство). Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Поліцейські закликають, здійснюйте покупки тільки у перевірених продавців та сплачуйте гроші лише після отримання товару.

Якщо вам пропонують перерахувати кошти на картрахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від Інтернет-магазинів – реєстраційні документи.

Так ви зможете перевірити, чи співпадають банківські реквізити з даними продавця (або покупця). Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картрахунку.

Також нагадуємо, зловмисник може створювати аналог вже існуючої сторінки з товаром, та додати  від себе номер телефону і банківської карти.

Усі Інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картрахунок.

Також на шахраїв можна натрапити продаючи речі в інтернеті. Зазвичай так звані покупці просять додаткові реквізити вашої банківської картки, аби «переслати» вам гроші. Ошуканих продавців у статистиці Інтернет-шахрайств значно менше, порівняно з покупцями. Однак такі приклади є, тому слід взяти до уваги поради експертів і тим, хто купує і тим, хто продає товар.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета