«Моя професія одна з найпочесніших у світі, бо я - поліцейський» - Дарина Жернакова

11.06.2019


Знайомтеся, це Дарина Жернакова, інспектор відділу превенції Центрального відділу поліції.

«Мрія бути поліцейським з’явилася ще у дитинстві, коли я разом із родичами дивилася по телевізору серіали про поліцейських. Дивлячись на таких персонажів кіно – хотілося теж працювати у правоохоронних органах, адже правоохоронці завжди допомагали людям та притягували до відповідальності всіх зловмисників. До того ж, з дитинства з’явилося загострене відчуття справедливості і бажання йти на допомогу. З роками не на мить не сумніваюсь, що обрана мною професія одна з найпочесніших у світі» - ділиться Дарина.

Службовий шлях дівчини розпочався у 2012 році, коли вона вступила до Донецького Юридичного інституту.  Період навчання був повним цікавих лекцій, практичних завдань та взагалі студентського життя. Але, нажаль, все це обірвалося восени 2014 року…  З початком бойових дій на Сході, дівчині довелося перевестись на навчання до Києва.

Вже у 2015 році, здобувши диплом бакалавра Дарина відправилась у рідне місто Маріуполь, де почала працювати у Центральному відділі поліції, а саме, дільничним офіцером поліції.

«Перший робочий день – це було знайомство з колективом та старшим наставником, який впродовж пів року допомагав та підтримував мене у роботі. Територією мого обслуговування був 17 мікрорайон, саме там, разом із старшим дільничним офіцером поліції Сергієм Сухомліним ми проводили прийоми громадян, рейди та перевіряли піднаглядних» - згадує дівчина.

Дехто вважає, що поліцейський – зовсім не жіноча професія, Дарина запевняє, що дівчата можуть бути надійними захисниками. Хто, як не жінка може бути хорошим психологом та щирим слухачем? Так, ця професія вимагає дуже великої відповідальності, фізичної витривалості, уміння логічно мислити та досконало знати закони України.  Але  в усіх цих робочих труднощах нам допомагає наша жіноча відповідальність, вимогливість, чуйність та бажання йти на допомогу усім, хто того потребує.

У свій вихідний – Дарина сідає на велосипед та їде насолоджуватися місцевим узбережжям. За вечір  вона проїжджає від 12 кілометрів. Каже, у такий спосіб відпочиває душею та налаштовується на нову робочу неділю.

Декілька місяців тому, Дарина змінила посаду дільничного офіцера поліції на інспектора відділу превенції та тепер реєструє адміністративні правопорушення.

Дівчині вже давно не потрібен наставник, адже тепер вона сама проводить для колег заняття з підвищення кваліфікації та роз’яснює їм положення Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Коли ти чогось дуже хочеш, ти неодмінно це отримаєш, варто тільки не зупинятись на досягнутому. От  і я – працюю за покликанням душі» - Дарина Жернакова.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета