НА ДОНЕЧЧИНІ РОЗКРИТО КОЖНУ ДРУГУ КРАДІЖКУ З ПОМЕШКАННЯ ГРОМАДЯН

14.05.2019


Тобто особам повідомлено про підозру за 388 такими фактами. Встановлено, що більшість крадіжок вчиняють люди, які вже мають за плечима судимість, або в момент злочину перебувають під слідством.

Взимку – дачні ділянки, що пустують в міжсезоння, влітку – квартири перших поверхів з відкритими від спеки вікнами – легкість наживи лише додає бажання спритним крадіям, що шукають швидкий спосіб збагатитися і при цьому докласти мінімум зусиль.

Всього у 2019 році поліцейські прийняли 4049 заяв про викрадення їх майна, за 1403 з них досудове розслідування вже завершено, а матеріали з обвинувальним актом передано до суду.

Окремо зупиняючись на крадіжках з помешкань громадян, проведеним аналізом встановлено, що здебільшого зловмисники потрапляють до приватних будинків, що зумовлено більшою доступністю, оскільки поверховість у них відсутня, а доступність – краща. Якщо брати до уваги той факт, що у ряді випадків крадіжки вчинено знайомими хазяїнів, то одразу спрощується підготовчий процес злодіїв – їм не потрібно вираховувати ані графіку роботи потерпілих, ані витрачати дорогоцінні хвилини на пошуки цінностей. Проникають всередину злочинці частіше за все або шляхом підбору ключа, або через вікно.

На початку травня бахмутські оперативники затримали крадія, який «обчистив» понад 30 чужих домівок. Обирав будинки на околицях вулиць, діяв максимально обережно і ретельно перевіряв периметр на відсутність свідків. Один стрибок через вікно – і за кілька хвилин підозрюваний покидав помешкання із золотими та срібними прикрасами, грошима, технікою.

Поліцейські перевірили раніше судимих громадян на причетність до вказаних крадіжок, по крихтах збирали найменші зачіпки з місць злочину, перевіряли точки можливого збуту майна.

Через деякий час зусилля співробітників поліції, які чергували вдень та вночі, аби попередити скоєння інших крадіжок майна, дали позитивний результат. Правоохоронці затримали чоловіка в той момент, коли він готувався до чергового злочину.

Зловмисником виявися 38-річний не працюючий мешканець Слов’янська, який вже має судимість за аналогічні злочини.

Поліція Донеччини нагадує елементарні правила, які дозволять зберегти своє майно та не стати жертвою крадіїв.

- Тож, перш за все не слід бути занадто відвертими зі сторонніми людьми та у соцмережах – це головні джерела отримання інформації про загальний статок потенційних потерпілих.

- Крім того, слід бути більш уважнішими та помічати на позначки біля вхідних дверей, або сторонні предмети у дверних замках – в такий спосіб злочинці вираховують графік відсутності в квартирах та будинках власників.

- Не слід залишати ключі від помешкань під килимками, у поштових скриньках або в інших схованках – у будь-якому випадку це вільний «безслідний» доступ до приміщення.

- Слід уважніше слідкувати за тим, щоб вікна та балконні двері були закриті, перевірте зайвий раз і надійність зачиненої вхідної двері.

- Якщо вам належить довготривала відпустка, попросіть сусідів регулярно забирати зі скриньки кореспонденцію. Це створить імітацію вашої присутності вдома.

- Встановіть на вікна захисні сітки, а власникам перших поверхів не зайвим буде встановити металеві решітки.

- І наостанок, не слід зберігати матеріальні цінності або великі суми грошей в одному місці. Краще підібрати декілька незвичних схованок.

Якщо ж все ж таки ви стали жертвою зловмисників, негайно повідомляйте про це на 102.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета