УВАГА, ШАХРАЇ! Маріупольчанка потрапила на гачок афериста та перерахувала йому 28 000 гривен

20.04.2019


Невідомий зателефонував на мобільний телефон та повідомив, що він потрапив у ДТП і йому потрібні гроші для відкупу. Граючи на емоціях та звертаючись як до матері, чоловік попросив терміново перерахувати гроші на рахунок.

По допомогу до поліції звернулась 61-річна мешканка Маріуполя, яка стала жертвою шахраїв. Почувши голос у телефоні, жінка була впевнена, що зателефонував її син. За його проханням вона перерахувала на вказаний ним рахунок гроші, щоб владнати проблемні питання. Коли подзвонила сину для того, щоб запитати про отримання грошей, дізналась, що у нього все гаразд.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство). Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Поліцейські закликають, якщо в Вас вимагають гроші Ваші «Родичі» або «Знайомі», які телефонують з невідомих мобільних номерів - знайдіть декілька хвилин, щоб перевірити отриману інформацію (зателефонуйте близькій людині, зв’яжіться з друзями чи зателефонуйте до місця роботи);
Обов’язково запам’ятайте номер шахрая та негайно телефонуйте до поліції.

Правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:
- під виглядом працівників соціальної служби, які приносять пенсіонеру так звану "гуманітарну допомогу" у вигляді продуктових наборів або грошової суми, в процесі спілкування вивідують місця зберігання заощаджень та викрадають їх;
- під виглядом працівників банківських установ, які розповідають про злом системи охорони або надання послуг;
- «ваш родич у тюрмі»,  коли зловмисники вимагають гроші за «звільнення від відповідальності»;

- онлайн-покупки, коли просять внести передоплату в повному розмірі за неіснуючий товар;

- смс-повідомлення про виграш;

 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета