«Коли ти розкриваєш злочини і тобою пишаються твій 12-річний син та 5-річна донечка, ось це, мабуть і є найвища нагорода» - запевняє начальник кримінального розшуку Мангушсько відділення поліції Іван Каплан

13.04.2019


Маючи загострене почуття справедливості, майор поліції Іван Каплан з дитинства мріяв про службу у правоохоронних органах. І зараз, через 15 років з того дня, як він розпочав служити народові батьківщини, впевнений, що бути опером – це стиль життя.

Після проходження служби у внутрішніх військах України Іван Каплан вступив у маріупольську школу міліції і вже у 2005 році будучи молодшим сержантом міліції був призначений на посаду помічника дільничного офіцера у Мангушському відділені міліції. Кожного дня хлопець ставав свідком того, як його колеги по службі, а саме оперативники - розкривають злочини, іноді навіть ризикуючи власним життям. Пропрацювавши у секторі превентивної діяльності менш ніж рік він чітко зрозумів для себе, що хоче продовжити службу на посаді оперативника, адже вже й не бачив себе деінде, окрім оперативної служби.  

Так, вже протягом 15 років він працював на оперативних посадах, а з 2013 займає посаду начальника кримінальної поліції Мангушського відділення поліції.

«Оскільки територія обслуговування складається з курортних селищ, а влітку до нас приїжджають понад 100 тисяч відпочивальників з різних куточків України. Через що, в літній період ми маємо тенденцію на розвиток вчинення крадіжок. Допомагає у їх розкритті досвід, адже працюючи у цій місцевості вже не один рік - знаєш, хто вже раніше скоював злочини, хто може бути свідком, де можуть збувати крадені речі та де можуть перебувати підозрювані» - ділиться майор поліції Іван Каплан.

Майор поліції згадує, ще у  2008 році разом із своїми товаришами-оперативниками він розкрив подвійне вбивство. Правоохоронці отримали інформацію, що в одному з населених пунктів Мангушського району виявлені тіла чоловіка та жінки, які мали численні ножові поранення. Розпочавши оперативні розшукові заходи та відпрацювавши всю прилеглу територію вже над вечір оперативники  зібрали повну доказову базу та затримали причетного до скоєння злочину. Ним виявився один із відпочивальників курортного селища. Як з’ясували оперативники, постраждалі вкрали у зловмисника гаманець. Через що, чоловік вислідкував їх та накинувся на них із ножем.

«Я дуже люблю свою роботу та ще ніколи у житті не шкодував про обрану професію. Коли ти бачиш, що на годиннику вже понад шосту годину і ти не поспішаєш додому, адже в тебе ще не закінчено справу на роботі – це і є професія твоєї мрії, бо вона тобі цікава, навіть коли вже закінчився робочий день» - ділиться Іван Каплан.

Центральний відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета