Минулої доби мешканці Маріуполя та Мангушського району віддали шахраям майже 42 з половиною тисячі гривень

12.04.2019


По допомогу до поліції звернулися 2 чоловіки, один з яких придбав неіснуючий товар в інтернеті, а інший за допомогою «співробітника банку» «врятував» свою банківську картку від блокування. Наразі поліцейські проводять оперативні заходи, аби встановити особи шахраїв та звертаються до інших громадян – бути пильними та уважними, аби не потрапити в шахрайські пастки.

Так, на мобільний телефон маріупольця надійшов дзвінок від «співробітниці банку», яка розповіла чоловікові, що його картку заблоковано. Аби зберегти гроші, які знаходяться на картці, чоловікові нібито потрібно перерахувати їх на іншу картку. Довірливий мешканець слідував інструкціям аферистки та перевів на вказані нею рахунки усі  свої заощадження.

Аби не стати наступним у списку обдурених власників платіжних карт, запам’ятайте:
Є тільки один номер Контакт-центру банку – він вказаний на зворотному боці пластикової карти.
В СМС від банку Вам ніколи не запропонують перейти на сайт або зателефонувати на інший номер телефону. Тим більше вночі, коли фінансові установи не працюють.                         

Ніколи і нікому, за жодних обставин не розголошуйте дані вашої платіжної карти. Працівники банку ніколи не запитують PIN-код, термін дії карти, CVV2 або CVC2 код.

Будьте пильними та не повідомляйте реквізити банківського рахунку невідомим. Усі операції з банківськими картками проводьте тільки у відділеннях банку.

Також на гачок шахрая натрапив мешканець Мангушського району. Чоловік знайшов в інтернеті оголошення про продаж транспортного засобу за привабливою ціною. Але Звязавшись із продавцем дізнався, що для того, аби отримати товар, необхідно перерахувати завдаток. Нічого не підозрюючи мешканець перерахував на рахунок «продавця» понад 22 тисяч гривень, але отримавши гроші, продавець більше на зв’язок не вийшов.

Поліцейські закликають, здійснюйте покупки тільки у перевірених продавців та сплачуйте гроші тільки після отримання товару.

Не переказуйте кошти на гаманці електронних платіжних систем (Електронний гаманець – це рулетка! Ідентифікувати особу продавця (покупця) практично неможливо)
Якщо вам пропонують перерахувати кошти на картрахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від Інтернет-магазинів – реєстраційні документи.

Так ви зможете перевірити, чи співпадають банківські реквізити з даними продавця (або покупця). Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картрахунку.

 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета