Поліція є одним з лідерів серед державних інституцій по рівню довіри населення – результати соціологічних опитувань

13.03.2019


Зокрема, кожен третій громадянин довіряє поліції. Такі результати соціологічного опитування громадської думки щодо діяльності Національної поліції сьогодні представило керівництво Харківського інституту соціальних досліджень. Опитування проведено протягом листопада-грудня 2018 року, участь взяли 19,5 тисяч респондентів.

Презентація масштабного національного дослідження відбулася сьогодні, 12 березня, під головуванням очільника Нацполіції Сергія Князєва. В заході взяли участь керівники Нацполіції, територіальних підрозділів, Консультативної місії Євросоюзу, представники Харківського інституту соціальних досліджень та канадських партнерів Agriteam Consulting Ltd. 

За словами Голови Національної поліції Сергія Князєва, оцінка населенням діяльності поліції дає змогу чітко оцінити результати роботи. Відтак оцінка в кожному  окрему регіоні, по конкретних критеріях за видами діяльності є важливою для відомства. 

«Оцінка діяльності поліції населенням дасть правильну, чітку диспозицію, щодо дій чи бездіяльності Нацполіції», – підкреслив глава відомства.

Директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін зазначив, що в кінці минулого року проведено вивчення громадської думки щодо діяльності поліції. Саме довіра населення до поліції залишається ключовим показником оцінки відомства, як це передбачено Законом України «Про Національну поліцію».

«Наші дослідження показали, що поліція є одним з лідерів довіри серед державних інституцій в Україні. Майже кожен третій довіряє поліції», - сказав Денис Кобзін, додавши, що третина опитаних громадян назвали роботу поліції ефективною.

Зокрема, найкраще роботу поліцейських громадяни оцінили мешканці Вінницької, Тернопільської, Львівської, Волинської, Донецької і Рівненської областей. Водночас громадяни визнали недостатньо ефективною роботу поліцейських у Київській, Херсонській, Житомирській та Дніпропетровській областях, а також в місті Києві.

«Слід зауважити, що при контактах населення з поліцією значна більшість – майже 70 відсотків – оцінила ставлення поліцейських як ввічливе.  В той же час з грубістю стикалися 6 відсотків, а з байдужістю – 23 відсотки. Водночас респонденти зазначили, що серед злочинів, яких вони остерігаються – це дорожньо-транспортні пригоди  та вуличні злочини», – сказав Денис Кобзін.

Він зазначив, що згідно проведених досліджень найвищий показник довіри до правоохоронних органів було  зафіксовано у 2012 році. Саме за результатами 2018 року поліції вдалося збільшити цей показник довіри населення на п’ять відсотків.

Серед лідерів довіри – Закарпатська, Хмельницька, Волинська, Тернопільська та Запорізькі області.

Водночас дослідники з’ясували, що лише 14 відсотків респондентів формували свою думку про роботу поліції на основі особистого досвіду спілкування з правоохоронцями. Більшість отримує дані про роботу поліцейських з Інтернету, телебачення або з розповідей знайомих, друзів, родичів.

Також згідно з даними дослідження, кожен десятий українець протягом року став потерпілим від правопорушень, але далеко не кожен повідомив про це поліцію.

«Наші дослідження показали, що 40 відсотків не зверталися до поліції з різних мотивів. Частина з них не вірить в ефективність такого звернення, частина вважає, що поліції байдуже, частина намагається вирішити питання самотужки», - наголосив Денис Кобзін.

Голова консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас зазначив, що розвиток правоохоронного відомства України залежить від низки факторів, серед яких – якісна підготовка кадрів, мотивація персоналу, а також зміна ставлення самих поліцейських до їхньої роботи.

 «Це не робиться за одну годину чи один рік. Для цього потрібно декілька років і оцінка ефективності діяльності поліції населенням – це великий крок у розвитку української поліції», - зазначив Кястутіс Ланчінскас. 

 

Голова Нацполіції Сергій Князєв наголосив, що до кінця поточного кварталу кожен керівник територіального підрозділу повинен прозвітувати перед громадськістю про роботу ввіреного йому поліцейського підрозділу. Звіт керівник представить на офіційних ресурсах за новою формою, яка є зразком кращих світових практик.

«Ми хочемо, щоб місцева громада об’єктивно оцінила результати роботи, про які звітуватимуть поліцейські та дала зворотній зв’язок. Адже тільки діалог дає можливість налагодити ефективну взаємодію. Саме реакція громади й буде покладена в основу подальшого планування роботи поліції як сервісної служби з надання правоохоронних послуг»,- підкреслив Сергій Князєв.

Департамент комунікації

Національної поліції України

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал