У Маріуполі поліцейські фіксують зростання реєстрації фактів шахрайств за допомогою банківських карт

26.05.2016


24 травня до поліції з приводу шахрайств звернулися 9 мешканців, частина з яких надали зловмисникам власні банківські реквізити. Всього з початку травня відкрито кримінальні провадження за 6 фактами цього виду шахрайства. Як приклад, минулого місяця ця цифра була вдвічі меншою.

Так, 25 травня із заявою про вчинення майнового кримінального правопорушення до поліції звернулася 83-річна пенсіонерка. Жінка віддала до чужих рук більше 30 тисяч гривень. З’ясувалося, що напередодні невідома, представившись співробітником соціальної служби, запропонувала старенькій обміняти кошти. А 24 травня від рук шахраїв постраждав мешканець 1962 року народження. Зловмисник під приводом перевірки особових даних клієнта поклав до своєї кишені 27 тисяч гривень. Чоловік добровільно надав незнайомцю власні банківські реквізити.

Такі види обману не тільки залишають без коштів людей різної вікової категорії та матеріального статку, а й зачіпають честь і назву мережі великих банківських установ. Що дивує, мешканці, ігноруючи усі заклики поліцейських та наданий правоохоронцями перелік першочергових особистих заходів безпеки, без вагань надають усі необхідні цифри власних розрахункових рахунків.

Не дивлячись на те, що так звані банківські шахрайства набирають обертів, не здають позицій і старі перевірені злочинні схеми. До сьогодні дієвими залишаються інтернет-шахрайства під приводом купівлі-продажу товарів та послуг, а також викуп родичів з відділень поліції.

Наприклад, 22 травня на лінію «102» надійшло повідомлення від 47-річного маріупольця про те, що невідомий під приводом купівлі аудіо-апаратури через відомий інтернет-сайт заволодів підсилювачем, вартість якого, за словами заявника, складає близько 46 тисяч гривень. А 16 травня 70-річна заявниця за 7 000 гривень спробувала «зняти» зі свого сина кримінальну відповідальність, передавши їх біля власного будинку незнайомому.

Суми збитків становлять від декількох сотень до десятків тисяч гривень, які довірливі громадяни передають шахраям, не перевіряючи отриману інформацію.

Поліцейські вкотре звертаються до громадян: усі банківські операції слід виконувати лише у філіалах банківських установ. Нікому не передавайте даних про свої розрахункові рахунки та не довіряйте свої збереження невідомим, навіть якщо вони переконують вас в тому, що вони являються співробітниками фінансових закладів. Будьте пильними!

Якщо ви все ж таки потрапили на гачок до віртуозних ошуканців, негайно набирайте «102».

 

Маріупольський відділ поліції

ГУНП в Донецькій області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал