УВАГА, ШАХРАЇ! Маріупольчанки натрапили на аферистів намагаючись придбати дрова в інтернеті

11.02.2019


Під приводом поставки дров шахрайськими методами аферисти видурили в  двох місцевих мешканок понад 5 з половиною тисяч гривень.

Маріупольці продовжують потрапляти на гачок аферистів. Серед найпопулярніших схем обману залишаються покупки в інтернеті. Так  минулої доби жертвами шахраїв стали одразу дві мешканки Кальміуського району. 

Як виявилось, жінки знайшли в інтернет-мережі оголошення про продаж дров. Зв’язавшись із продавцями вони дізналися, що для того, аби отримати товар потрібно перерахувати на банківський рахунок постачальника повну суму грошей. Як тільки-но довірливі мешканки перерахували аферистам гроші - продавці більше на зв’язок не вийшли, а жінки зрозуміли,  що їх ошукали.

За даними фактами відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Поліцейські закликають бути пильними! Здійснюйте покупки тільки  у перевірених продавців та сплачуйте гроші тільки після отримання товару.

Не переказуйте кошти на гаманці електронних платіжних систем (Електронний гаманець – це рулетка! Ідентифікувати особу продавця (покупця) практично неможливо)
Якщо вам пропонують перерахувати кошти на картрахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від Інтернет-магазинів – реєстраційні документи.

Так ви зможете перевірити, чи співпадають банківські реквізити з даними продавця (або покупця). Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картрахунку.

 

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета