Поліція Донеччини вшанувала пам'ять полковника Юханова, який 4 роки тому захищав Дебальцеве до останнього подиху (ФОТО, ВІЕДО)

10.02.2019


10 лютого 2015 року при наступі терористів трагічно загинув начальник Дебальцевського міського відділу міліції Євген Юханов. У відрізаному від світу палаючому місті, під «градами», він врятував десятки мирних людей. Сьогодні, в четверту річницю загибелі героя в селищі Мангуш на місці, де поховали героя, зібралися глава поліції Донецької області Микола Семенишин, колеги з поліції Маріуполя, бойові товариші, які разом несли службу в оточенні, батьки і близькі.

Чотири роки тому Україна втратила людину з великим серцем, правоохоронця, який одним з перших почав працювати за принципом сучасної поліції - служити і захищати. Найголовнішим для Євгена Юханова були люди. Він нікому не відмовляв у допомозі.

В обложеному місті, за яким бойовики вели вогонь 24 години на добу, офіцер тримався думками про дітей, сина, якого з моменту народження майже не бачив. Євген Юхан мріяв повернутися до сім'ї, тільки коли виконає свій обов'язок. І він його виконав - ціною життя.

Присутні вшанували пам'ять полеглого правоохоронця хвилиною мовчання та поклали квіти до могили героя.

Під час поминального заходу колеги загиблого згадали ті чорні дні, коли Дебальцеве вже покинули всі органи влади, і тільки міліція залишалася поруч з жителями, взявши на себе функції по порятунку людей. Євген Юханов з декількома підлеглими безстрашно працювали на лінії вогню, розбирали завали будинків, вивозили із зони обстрілу уцілілих жителів і тіла загиблих, привозили гуманітарну допомогу - хліб, воду, ліки.

За героїчну роботу без оглядки на смертельний ризик Євген Юханов отримав звання полковника. Це було 8 лютого, за два дні до загибелі. Полковника міліції розстріляли терористи, його тіло вивезли з-під вогню товариші, самі ледь не загинувши. У героя залишилося двоє дітей.

Євген Юханов надів міліцейські погони в 1997 році при призначенні на посаду міліціонера - водія полку патрульно-постової служби в Донецьку. З 1999 року його життя було пов'язане зі службою дільничних інспекторів міліції, міліцією громадської безпеки. З посади дільничного інспектора Будьонівського райвідділу Юханов виріс до начальника управління громадської безпеки ГУМВС України в Донецькій області. А в листопаді 2014 року його було направлено на відповідальну ділянку - у Дебальцевому ...

Вічна пам'ять!

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета