Наші найкращі поліцейські

07.02.2019


Підсумки конкурсу «Поліцейський Маріуполя», організованого редакцією газети «Приазовский рабочий» спільно з Центральним відділом поліції при активній підтримці Маріупольської міськради, урочисто підвели в камерній філармонії 1 лютого.

Протягом трьох місяців, поки тривав конкурс «Поліцейський Маріуполя», журналісти «ПР» зустрічалися з правоохоронцями, разом з ними виходили на службу та обговорювали роботу поліції з жителями міста. На сторінках газети ми публікували нариси про номінантів, де намагалися показати душу нової поліції - не тільки людини на службі, а й її характер, захоплення.

Наші читачі теж мали можливість взяти участь в оцінці конкурсантів. І ось журі визначило переможців у трьох номінаціях: «Кращий дільничний», «Кращий розшуковець» та «Кращий слідчий».

Довіра зростає

Церемонія нагородження переможців була по-справжньому святковою. У фойє філармонії гостей зустрічали, вишикувавшись в почесна варта, курсанти Донецького юридичного інституту - в парадній формі, білих рукавичках, з аксельбантами.

На яскраво освітленій сцені - герб і прапор України. Коли Маріупольський камерний оркестр під керуванням заслуженого діяча мистецтв диригента Василя Крячка заграв Гімн України, зал підхопив мелодію і співав стоячи.

Керівник Головного управління Національної поліції в Донецькій області генерал поліції третього рангу Микола Семенишин подякував редакції газети за ініціативу проведення цього конкурсу: «Саме такі заходи популяризують роботу правоохоронних органів. Всі поліцейські заслуговують на повагу, а ініціатива міської газети «Приазовский рабочий» визначити кращих - прекрасна і надихає мене як керівника проводити такі проекти в області. В непростих умовах вже протягом п'яти років поліцейські чітко і сумлінно виконують свої обов'язки. Слова подяки кожному, хто з честю несе службу суспільству».

Микола Семенишин підчеркнув: дуже важливо, що до оцінки діяльності поліцейських підключилися громадські активісти, а щоб не було упередженості, Головне управління Національної поліції в Донецькій області не брало участі у виборі переможців.

Відзначимо, що до складу журі, крім головного редактора міської газети «Приазовский рабочий» Олени Калайтан, увійшли начальник Центрального відділу поліції підполковник поліції Сергій Бичін, директор департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради Діана Трима, член виконкому Маріупольської міської ради Дмитро Забавін, громадський активіст Кирило Долімбаев та керівник громадської організації «Східна брама» Дмитро Чичеров.

«Всі ми знаємо, що Маріуполь - мирне і безпечний місто, незважаючи на те що зовсім поруч з нами війна. На сторінках газети ми хотіли розповісти про тих, завдяки кому в Маріуполі на вулицях спокій і мир, - так народилася ідея конкурсу. Наша головна мета - щоб зростав рівень довіри до поліцейських, щоб маріупольці знали імена тих, хто кожен день піклується про наше право жити мирним життям» - зазначила Олена Калайтан.

Головний редактор «Приазовського робочого» поділилася, що в планах редакції - проводити такий конкурс щорічно.

Заступник міського голови Ярослав Хотнянский, ректор Приазовського державного технічного університету В'ячеслав Волошин, перший проректор Маріупольського державного університету Олена Булатова в своїх виступах підкреслили, що завдяки правоохоронцям наше місто з безпеки займає лідируюче положення в Україні, а такі конкурси - це демонстрація високого рівня довіри до поліцейських.

Начальник Центрального відділу поліції Сергій Бичін зазначив, що проведення такого конкурсу дало можливість громадськості краще пізнати, як працюють правоохоронні органи, а у поліцейських з'явилася додаткова мотивація «стати ще професійніше».

Захищати права і свободу

Номінанти конкурсу до останнього моменту не знали імен переможців, інтрига зберігалася до самого нагородження. Отже, за перемогу в номінації «Кращий слідчий» і за перемогу в конкурсі «Поліцейський Маріуполя» нагороджена старший слідчий Центрального відділу поліції Анна Левченко.

Кращим дільничним журі назвало дільничного Приморського відділення поліції Сергія Кладова, найкращим оперативником - старшого оперуповноваженого Лівобережного відділення поліції Андрія Кривцун.

Переможці отримали цінні призи від газети «Приазовский рабочий», Маріупольської міської ради і Донецького юридичного інституту МВС України. Його проректор Денис Нестеров зазначив, що конкурс та нагородження кращих стане прикладом для курсантів і мотивує їх проявити себе.

«Спасибі велике всім, хто мене підтримував, хто за мене вболівав, - не приховує своєї радості Анна Левченко. - Було дуже приємно, коли мене висунули для участі в цьому конкурсі. Хотілося б, щоб люди, жителі Маріуполя, громадяни України, знали, що робота поліцейського - не тільки карати, а в першу чергу захищати права і свободи громадян».

Анна каже, що напередодні дуже хвилювалася: «Було бажання перемогти, але, з іншого боку, знала, що мої колеги - сильні суперники. А ось моя мама, яка прийшла на церемонію, була впевнена в моїй перемозі».

Кожному учаснику конкурсу вручили почесні грамоти та сувеніри від «Приазовського робочого».

Микола Семенишин зазначив, що за рішенням колегії керівництва главку зроблено подання на ім'я міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про нагородження переможців та учасників конкурсу «Поліцейський Маріуполя». На завершення свята відбувся концерт камерного оркестру «Ренесанс».

Народне визнання

Номінація «Народний поліцейський» з самого початку не планувалася, а з'явилася вже в процесі проведення конкурсу «Народним поліцейським» став старший дільничний Центрального відділу поліції Олексій Шведов.

«Номінація з'явилася завдяки нашим жителям, - розповіла головний редактор «Приазовського робочого» Олена Калайтан. - Вони назвали кандидатуру переможця, тим самим показавши високий рівень довіри до правоохоронних органів». Як зазначила Олена Калайтан, завдяки маріупольським поліцейським ми можемо в будь-який час, навіть в самий пізній час спокійно пройти по вулицях міста.

Нагородження Олексія Шведова стало, мабуть, самим зворушливим у всій церемонії.

Голова комітету самоорганізації населення «Славутич» Валентина Воробйова прочитала старшому дільничному зі сцени вірші: «Він кожного чує, ми знаємо - допоможе, все стане спокійніше вночі і вдень».

У подарунок від маріупольців Валентина Воробйова вручила переможцю картину, виготовлену дітьми, - на ній зображений будиночок мрії.

Відразу після нагородження Олексій Шведов зізнався: «Перемога для мене була повною несподіванкою. На сцену вже запросили дільничного, який посів перше місце в нашій номінації. І тут називають моє прізвище!» Олексій від душі подякував жителям за довіру. Народний поліцейський був небагатослівний: Шведову, як розповіли нам його колеги, легше затримати злочинця, ніж розповідати про себе.

Сергій Кладов: «У Маріуполя - своя специфіка»

Сергій Кладов закінчив Донецький юридичний інститут, в 2009-му став працювати дільничним.

Переїхав до нашого міста з Донецька в неспокійному 2014 році. Коли обстановка в області вийшла з-під контролю, Донецький гарнізон поліції було вирішено передислокувати в Маріуполь. Нашому місту це поповнення виявилося дуже доречним на тлі загострення тоді дефіциту кадрів. Незважаючи на напружений графік роботи, Сергій вирішив отримати другу вищу освіту - навчався заочно в Київській академії права і не так давно отримав диплом магістра правознавства.

На питання, де легше працювати - в обласному центрі або в промисловому прифронтовому Маріуполі, Сергій відповідає: «Важко порівнювати, то було інше, мирне життя. Тут - свої труднощі, своя специфіка». Зараз Сергій Кладов працює на поліцейської станції №33 в Приморському районі. Як і всі дільничні, займається проведенням операцій «Візит» та «Синя лінія». Знайомиться з населенням, власниками і працівниками торговельних об'єктів, перевіряє, чи не продають підпільно спиртне в нічний час.

Андрій Кривцун: «Коли вдається комусь допомогти, іншого стимулу і не треба"

«Коли вдається комусь допомогти, відшукати втікача підлітка, встановити і затримати злочинця або повернути вкрадене - іншого стимулу і не треба: розумієш, що твоя робота дійсно потрібна», - каже Андрій Кривцун. В свої 37 майор поліції Андрій Кривцун вже має солідний досвід роботи в правоохоронних органах. Навчався в Харківському університеті внутрішніх справ. Після навчання в Маріупольській школі поліції Андрій кілька місяців працював помічником слідчого, а потім перейшов в кримінальну поліцію у справах дітей. За 13 років пройшов шлях від рядового дільничного інспектора до начальника відділу. Робота в кримінальній поліції у справах дітей дала величезний досвід, який Андрій використовує і на посаді старшого оперуповноваженого.

У карному розшуку Андрій Кривцун з 2014 року, коли він в числі перших поліцейських вирушив на блокпости пліч-о-пліч з військовослужбовцями. Виявляв учасників незаконних збройних формувань, що володіли незареєстрованою зброєю. Зараз працює з тяжкими злочинами – грабежами та розбоями.

Анна Левченко: «Робота - моє життя»

Анна - слідчий, якому навіть злочинці визнавалися в любові.

Анна Левченко має дві вищі освіти: економіста (закінчила ПДТУ) і юриста (Запорізький університет). До роботи в правоохоронних органах працювала в Центральній райадміністрації. «Свідомо, в 30 років, прийняла для себе рішення про те, що хочу служити в поліції, бути слідчим з економічних справ. З тих пір так і працюю. Так що біографія моя проста: робота - моє життя», - розповідає Анна.

Останнім часом старший слідчий, крім всіх інших, займається справами, пов'язаними з кіберзлочинами, поширенням вірусів. Про свою професію говорить: «Необхідні знання в області психології. При роботі з підозрюваними, свідками потрібно залишатися людиною, намагатися вникати в те, чим живуть ці люди».

Робота практично не залишає часу на особисте життя і захоплення. Анна любить фентезі, творчість Стівена Кінга. Але серіали про поліцію не дивиться ніколи, так як, за її словами, все, що відбувається там відірване від реальності.

Олексій Шведов: «Досвід роботи в патрульній службі мені дуже допоміг»

Олексій Шведов в правоохоронних органах 14 років. З 2004-го по 2010 рік - міліціонер роти патрульно-постової служби. З 2010-го і по теперішній час - старший дільничний офіцер поліції сектора превенції на поліцейської станції №26 Центрального відділу поліції.

«Разом з напарницею ми відповідаємо за територію 12-го і 13-го мікрорайонів, частина селища Паркового, колишній радгосп Азовський, а також за ділянку від вулиці Купріна в сторону Мангушського і Нікольського районів, де розташовані торгові центри і гаражні кооперативи», - розповідає Олексій. На його ділянці проживає близько 40 тисяч осіб. Буває, мешканці району можуть зателефонувати йому о третій годині ночі: «Олексій Геннадійович, ви зараз на місці? Як ні?! Ви ж дільничний! »Такі дзвінки та виклики в позаурочний час - частина роботи.

«У поліцію я прийшов в 25 років, вже усвідомлено, зваживши всі «за» і «проти». Як показує практика, мало зрозуміти, ким ти хочеш стати. Можна вивчитися, відпрацювати пару років - і усвідомити, що це не твоє. Мені дуже допомогло, що спочатку я отримав досвід роботи в патрульній службі і лише потім став дільничним».

«Приазовський робочий»

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета