Маріупольські поліцейські вилучили з незаконного обігу понад 20 тисяч одиниць вогнепальної зброї та боєприпасів, а також понад 118 кілограмів вибухової речовини

11.01.2019


Впродовж 2018 року правоохоронці проводили заходи з вилучення зброї, боєприпасів та вибухівки, що незаконно зберігали мешканці та гості міста. Поліцейські ретельно перевіряли громадян на залізничному та автовокзалах, вулицях міста, блокпостах та  відпрацьовували надану оперативну інформацію.

Так, з незаконного обігу за 12 місяців 2018 року поліцейські вилучили понад 20 тисяч одиниць вогнепальної зброї та боєприпасів, серед яких 22 пістолети, 17 гранатометів, 10 автоматів, 4 кулемети, 3 карабіни, 109 гранат, 3215 набоїв, понад 16 з половиною тисяч боєприпасів, 9 вибухових пристроїв, 27 снарядів, 9 одиниць пневматичної та травматичної зброї, 1 обріз, 1 карабін, 3 одиниці саморобної зброї та понад 118 кілограмів вибухової речовини.

Проведення таких заходів вкрай необхідно, адже це не тільки запобігає витоку зброї та вибухівки, а ще рятує життя людей.

Поліцейськими було зареєстровано 78 фактів незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Щодо 49 осіб було повідомлено про підозру у вчинені правопорушень, що пов'язані з незаконним обігом зброї.

Так, в ході проведення оперативно-профілактичного відпрацювання по протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухівки співробітники Центрального відділу поліції отримали інформацію, що один з мешканців зберігає зброю у своїй квартирі в центрі міста.

Розшуковці перевірили вказані дані.

В оселі 54-річного чоловіка поліцейські виявили та вилучили цілий арсенал зброї: 4 гранати та запали до двох з них, 7 пістолетів, 3 револьвера, гвинтівку, пневматичну зброю, магазини, більше 20 патронів та 3 ножа військового зразка.

Небезпечні предмети «колекціонер» ховав по всій квартирі, починаючи з дивану та закінчуючи поличками зі шкарпетками. Крім того, одна з кімнат була обладнана під майстерню, де зловмисник самостійно виготовляв набої для своєї зброї.

За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Санкція статті передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета