«Я - на боці Закону, але підозрюваних буває шкода», -каже слідчий Оксана Кірікіяс

30.11.2018


Вона пройшла шлях від рядового патрульного до старшого слідчого Лівобережного відділення поліції, зараз Оксана Кірікіяс - в званні старшого лейтенанта. Свою роботу вважає не тільки потрібною, але і дуже цікавою. І незважаючи на те, що Оксані ще немає і 30, їй довелося і затримати «на гарячому» злодіїв, і попрацювати з іноземцями на чемпіонаті «Євро-2012», і взяти участь в розслідуванні резонансного пограбування з подвійним вбивством.

Оксана - з тих, хто ще в школі знав, яку професію обере. Під час навчання в Харківському національному університеті внутрішніх справ на третьому курсі перевелася на заочне відділення, щоб вчитися ще і в Маріупольському професійному училищі поліції.

«Вирішила не чекати диплома і звання офіцера, а почати професійний шлях з самого початку - з патрульної служби», - пояснила вона. Чи не побоявшись труднощів, Оксана стала рядовим інспектором патрульної служби, де пропрацювала два роки. Дивлячись на цю тендітну молоду жінку, маму двох дітей, важко повірити, що ще не так давно вона патрулювала нічні вулиці, готова зустрітися зі злочинністю обличчям до обличчя. Досвід в патрулі виявився корисним у подальшій роботі, і Оксана не шкодує, що не відразу стала слідчим.

Одного разу під час патрулювання Оксана Кірікіяс разом з колегою-інспектором Максимом Цаплею затримали злодіїв: «Справа була годин в 12 ночі, ми патрулювали бульвар Морський і раптом почули звук розбитого скла. Коли стало ясно, що грабують продовольчий магазин, викликали слідчо-оперативну групу. Зловмисників виявилося двоє, один з них був озброєний ножем, хоча опору при затриманні не чинив. Крім грошей, вони збиралися привласнити телевізор».

Були й інші випадки, коли під час патрулювання затримувалися, наприклад, розкрадачі металу, які збиралися збути видобуток як металобрухт.

Вже на посаді слідчого Оксані Кірікіяс довелося мати справу з куди більш тяжкими кримінальними злочинами. Нині в її компетенції - розслідування грабежів, розбоїв, квартирних крадіжок, угонів, фактів виготовлення та збуту наркотиків.

Ще один запам'ятався епізод перших років роботи - відрядження на період проведення в Донецьку «Євро-2012»: Оксана вільно володіє англійською мовою, і її в числі інших інспекторів направили для роботи з іноземцями. Тоді вона допомогла зорієнтуватися на «Донбас Арені» багатьом футбольним фанатам з різних країн.

На питання, який злочин потрясло її найбільше, Оксана без коливань назвала резонансне пограбування ювелірного магазину «Смарагд», коли злочинці позбавили життя продавця і охоронця - дівчину і хлопця. Шість років тому, в листопаді 2012 року про таку небаченої жорстокості говорила вся Україна.

Вбивць встановили і затримали досить швидко, але чого це коштувало, більшість з нас навіть не здогадується. «Тоді був задіяний весь слідчий відділ - обсяг роботи був величезний, і потрібні були зусилля всіх слідчих, щоб опитати всіх можливих свідків.

Рахунок йшов на сотні чоловік. Прикмети підозрюваних були невідомі, зачіпок фактично не було, проте за допомогою моніторингу мобільного зв'язку вдалося встановити коло підозрюваних, а після - обчислити злочинців. І це вдалося тільки завдяки злагодженій роботі всіх відділів».

«Безумовно, злочинець повинен нести відповідальність за свої вчинки, і моє завдання - бути на боці Закону та протистояти його порушення. Але часом підозрюваних, з якими мені доводиться працювати, буває щиро, по-людськи шкода. Особливо сумно дивитися, як ламають собі життя молоді або зовсім юні, - зазначає Оксана Кірікіяс. - Злочинність лякає чином молодшає - буває, тяжкі кримінальні правопорушення вчиняють юнаки 18-19 років. А нещодавно я працювала над справою 14-річного хлопчика, який почав з крадіжки велосипеда, а потім перейшов до пограбувань торгових кіосків на ринку".

За словами слідчого, в перший раз суд був до нього гуманний, давши умовне покарання, але малолітній викрадач чужого майна не тільки не зробив висновків, але і пішов на ще більш тяжкі злочини.

Його допити проходили в присутності мами, яка говорила, мовляв, у всьому винна війна, що зробила їх сім'ю переселенцями без засобів до існування. Не можу з цим погодитися. Папа і старший брат цього хлопчика відбувають покарання за тяжкі злочини. Так хто винен, що дитина не розуміє, що добре, а що - погано?».

Начальник слідчого відділу Лівобережного відділення поліції, майор поліції Віталій Пузир називає Оксану Сергіївну кращим слідчим відділу. Чому - про це говорить і результативність її роботи, і той робочий імідж, який склався за всі роки роботи:

«Вона береться за найскладніші справи, намагаючись доводити їх до кінця. Працює, не рахуючись з часом, завжди підтягнута, ніколи не спізнюється. В роботі у неї на порядок більше кримінальних проваджень, ніж у інших слідчих ».

Багато поліцейських, герої наших попередніх публікацій, не одружені і нарікають, що їм не вистачає часу на сім'ю. Оксані ж, мамі дівчинки-школярки і синочка, якому не виповнилося ще й двох років, доводиться встигати скрізь - і в професійній сфері, і в сімейному житті. Зізнається, що всидіти в декретній відпустці не могла в силу характеру, і як тільки знайшлася постійна няня, повернулася до роботи. Зараз вже іноді бере синочка з собою на роботу. Ось такий переконливий приклад того, що жінка при бажанні навіть з дітьми може бути успішною і затребуваною.

Дорогі читачі! Нагадуємо, що в конкурсі передбачена номінація «Народний поліцейський» - кандидатури можуть пропонувати всі бажаючі, а журі обере переможця.

Дзвонити можна до кінця 2018 року по телефону редакції 52-68-48, листи направляти на електронну скриньку редакції red@pr.ua. Або звичайною поштою: 87500, м. Маріуполь пр. Миру, 19. Перші пропозиції ми вже отримали, чекаємо ваших листів і дзвінків.

 

Приазовский рабочий

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета