Арутюн Авагумян: дільничний, який завжди поруч

07.11.2018


Залагодити сімейну сварку, затримати злочинця і навести порядок у дворі - його щоденна робота.

Ми продовжуємо розповідати про номінантів конкурсу «Приазовського робочого» і Центрального відділу поліції «Поліцейський Маріуполя». На цей раз ми разом зі старшим дільничним 29-річним Арутюном Авагумяном пройшли по його ділянці в Кальміуському районі.

Ділянка - велика і складна. У неї входять будинки на проспекту Металургів, вулиці Карпінського, Сеченова, Покришкіна та приватний сектор. Тут проживає 26 тисяч осіб.

По ходу нашого патрулювання дільничний гукнув кудись поспішаючого хлопця: «Дмитро!» Поки той підходив до нас, Арутюн зауважив: «Йому 28 років. Раніше вживав наркотики, зараз кинув. Буває, що конфліктує з дружиною, тоді мені доводиться втручатися ». Дмитро, підійшовши ближче, пояснив, що поспішає потрапити в пункт прийому металу, щоб здати знайдену на смітнику бронзу. Разом ми вирушили до нього додому, щоб дізнатися у його дружини, як зараз йдуть справи в сім'ї. По дорозі Дмитро розповів, як він заробляє на життя збором металобрухту.

В основному займається пошуками на звалищах, перекопуючи їх. За його словами, зрідка трапляється здати метал на суму до 800 гривень. А на питання, чи не краще піти працювати, хлопець відповів, що зараз відновлює паспорт, який у нього вкрали. І як тільки отримає документ, то відразу ж і займеться пошуком роботи. Заходимо в квартиру Дмитра, де нас зустрічає його дружина Карина і двоє дітей. Трирічна дівчинка сидить на горщику і посміхається раптовим гостям, а її чотирирічний брат уважно дивиться на нас, влаштувавшись на дивані.

На питання Арутюна Авагумяна, чи все зараз в порядку, Карина відповідає «так», а кореспонденту «ПР» розповідає, що дільничний досить часто їх відвідує. «Ми мирно живемо, але бувають моменти», - зізнається вона. Малюк ж, вже стрибаючи на дивані і посміхаючись нам, каже, явно звертаючись до поліцейського: «Дядя, ми ще зателефонуємо тобі».

Продовжуємо обхід території, під час якого Арутюн розповідає: «Самі неспокійні місця на моїй дільниці - гуртожитки на вулицях Покришкіна і Сеченова. Там найчастіше відбуваються сімейні скандали, конфлікти з сусідами, більшість з яких виникають на грунті вживання алкоголю».

Також дільничний зазначає, що всі поліцейські в своїй щоденній роботі використовують мобільний додаток, відправляючи один одному оперативні повідомлення різного роду, наприклад, прикмети або фото розшукуваних, в тому числі і злочинців. Завдяки такій зв'язку вдається затримувати правопорушників по гарячих слідах.

Арутюн розповідає про затримання вуличного злодія: «Чоловік вихопив на вулиці сумку у жінки. Вона відразу ж повідомила про це на лінію «102», а вже звідти прийшло орієнтування з прикметами злочинця і нам з напарником. Ми саме були поруч з місцем події. Добре знаючи район, відразу ж вирушили шукати на передбачуваному маршруті зловмисника і побачили його далеко. Він же, помітивши нас, почав тікати, заскочив в тупиковий двір, забрався на дах гаража і заліг на нього, так що ми не відразу помітили його. Побачили, коли підозрюваний порушив голову, щоб озирнутися. А далі просто - наділи наручники і доставили у відділення поліції ».

Арутюн Авагумян - донеччанин, закінчив торговельний університет, але вирішив піти працювати в правоохоронні органи, так як мріяв про це з дитинства. Служив в Київському райвідділі поліції Донецька. У зв'язку з подіями, які відбулися в 2014 році, він разом з колегами по надійшовшому наказу приїхав до Маріуполя - на підконтрольну Україні територію.

Проходячи далі по маршруту, ми заходимо у двір будинку, розташованого відразу за супермаркетом «АТБ». Район зі своїм колоритом: тут неподалік розташовуються пивні, точки, де реалізують на розлив спиртне, а також пункт прийому металобрухту.

На подвір'ї зустрічаємо одну з мешканок. Олександра Куцан розповідає: «У нас через сусідні генделики творилося щось страшне. І вдень, і вночі тут влаштовували пияцтва та смітили. Постійно чулися крики і нецензурна лайка. Я тоді звернулася до нашого дільничного: «Арут, допоможи, будь ласка». Разом з ним за допомогою райадміністрації провели не один рейд і все-таки навели порядок ». За словами Олександри, вона в разі потреби дзвонить на мобільний телефон Арутюна, а також звертається безпосередньо до начальника Кальміуського відділення поліції. «І найголовніше - поліція відразу ж реагує. Тут же прибуває наряд. У дворі стало значно спокійніше », - зауважила вона.

На завершення нашого спільного невеликого чергування Арутюн розповідає, що зараз знімає квартиру, поки не одружений. У поліції працює сім років. У вільний від роботи час грає з товаришами у футбол, беручи участь в змаганнях між райвідділами поліції.

За чотири роки служби в Кальміуському відділенні поліції до кожного, так би мовити, закуточка вивчив свою ділянку. І, як зізнався, дехто з мешканців вже впізнають свого дільничного, іноді звертаються не тільки за допомогою, але і щоб просто поспілкуватися.

 

Приазовский рабочий

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета