Поліцейські долучають школярів до груп порозуміння

10.10.2018


Інспектори ювенальної превенції Центрального відділу поліції завітали до місцевої школи аби поспілкуватися з учнями та долучити їх до програми використання трирівневої моделі профілактики правопорушень серед дітей.

У рамках проекту в школах Маріуполя діє  так звана шкільна служба порозуміння, яка запобігає правопорушенням серед підлітків. На сьогодні у Маріуполі створено 18 груп порозуміння. Вони складаються з учнів, які самостійно примирюють конфлікти між однолітками шляхом медіації (посередництва).

Поліцейські разом із школярами зібралися за круглим столом та обговорили тему вирішення конфліктів серед учнів шляхом медіації.

Інспектори поліції розповіли присутнім про програму використання трирівневої моделі профілактики правопорушень серед дітей на території Донецької області.

Одним із шляхів недопущення вчинення підлітками кримінальних та адміністративних порушень є здійснення постійної профілактики серед неповнолітніх за трьома рівнями:

- первинним, коли превентивні заходи поширюються на молодь загалом;

- вторинним, під час якого діти навчаються самостійному розв’язанню конфліктів шляхом медіації, отримують практичні знання та допомогу;

- третинним, спрямованим на роботу зі специфічними видами девіантної поведінки.

Старшокласники зацікавились даним проектом та деякі виказали бажання стати медіаторами. Але, щоб сформувати команду-медіаторів, бажаючим треба пройти спеціальні тренінги, які будуть для них організовані найближчим часом.

Центральний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета