МАЙЖЕ 700 ОПРАЦЬОВАНИХ ВИКЛИКІВ ВІД МЕШКАНЦІВ СЛОВ’ЯНСЬКА ТА МАРІУПОЛЯ – РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ МОБІЛЬНОЇ ГРУПИ «ПОЛІНА» З ПОЧАТКУ РОКУ

10.10.2018


Сімейні конфлікти із застосуванням фізичної сили - на такі повідомлення найчастіше реагують поліцейські «Поліни». Крім того, аби попередити рецидив, правоохоронці проводять профілактичні бесіди з кривдниками, які знаходяться на обліку, а їх більше півтори тисячі.

Для більш ефективного реагування на факти домашнього насильства та попередження тяжких наслідків спочатку в Маріуполі, а згодом і у Слов’янську, були створені спеціальні мобільні групи «Поліна».

З початку року до поліцейських мобільної групи надійшло майже 250 заяв про порушення, пов’язані з домашнім насиллям. Загалом же поліцейські обробили більше 670 викликів.

До адміністративної відповідальності були притягнуті 95 агресорів та відкрито за цим напрямком 3 кримінальних провадження. Так, поліцейські дають кваліфіковану оцінку ситуації на місці, збирають матеріали перевірки та надають допомогу жертві. Слід відзначити, що більшість конфліктів вирішуються після приїзду правоохоронців.

Зокрема, в Маріуполі жінка повідомила, що її співмешканець побив її 14-річного сина. Представники «Поліни» з’ясували, що поки матері не було вдома, чоловік вирішив «виховати» хлопчика ременем через неналежне ставлення до навчання. З агресором була проведена роз’яснювальна бесіда про недопустимість такої поведінки та складено адміністративний протокол за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

За статистикою більшість конфліктів в сім’ї виникають через надмірне зловживання алкоголем. Так, 51-річній жінці довелося через півроку повторно викликати «Поліну». Домашнім кривдником в даному випадку був її старший нетверезий син, який вже не вперше підіймав руку на неї та свого 12-річного брата. В перший раз потерпіла попросила допомоги поліції, коли довелося тікати від дебошира на вулицю. Цього ж разу – відразу, побачивши перші прояви агресії.

Аби попередити рецидив, поліцейські разом із співробітниками соціальних служб у справах дітей, сім’ї та молоді проводять профілактичні бесіди з сім’ями, які знаходяться на обліку. З початку року було здійснено більше півтори тисячі таких заходів. Правоохоронці роз’яснюють підобліковим про можливу кримінальну відповідальність, а постраждалим наголошують про неприпустимість замовчування проблеми. Інформують і про те, як правильно діяти у випадку загрози, де отримати необхідну психологічну та юридичну допомогу.

Так, до центру надання психологічних послуг, зокрема до «Шелтеру», були спрямовані 92 жертви домашнього насильства.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета