З початку року до поліції звернулися 152 ошуканих громадянина

13.04.2018


Тільки за минулу добу аферисти розбагатіли за рахунок довірливих громадян на майже 14 тисяч гривень.

Кожного дня до поліції звертаються мешканці, яких ошукали різними методами. Так, з початку року поліцейські отримали 152 заяви про шахрайство.

Поліцейські попереджають бути пильними та не довіряти незнайомим людям, адже методи аферистів можуть бути різними.
Найпоширеніші з них:
представлятися співробітниками банку чи соцробітниками;
покупки чи продаж товарів через інтернет;
повідомлення про виграш;
допомога в оформленні документів чи у звільнені близької людини з тюрми.

Так, до Центрального відділу поліції звернулася 78-річна жінка, яка повідомила, що до її квартири прийшла невідома та обманим шляхом заволоділа 5500 гривнями. Жінка представилася співробітником соціальної служби та надала грошову допомогу від іноземного меценату крупними фальшивими купюрами, натомість попросив здачі. Старенька зраділа неочікуваній допомозі, але тільки потім зрозуміла, що її ошукали та звернулася у поліцію. Пенсіонерка надала прикмети жінки: на вигляд 45 років, середнього зросту, гладкої статури, була одягнена у темне пально та в’язану шапку.

До Лівобережного відділення поліції звернулася 52-річна жінка, яку ошукав невідомий під приводом допомоги в оформленні документів. Жінка перевела на рахунок чоловіка необхідні гроші за послугу у розмірі 3200 гривень. Після чого залишилася і без грошей, і без документів.

До Кальміуського відділення поліції звернулася 52-річна жінка, яка залишилася без коштів на рахунку після дзвінка псевдоспівробітника банку. Чоловік повідомив про проблемі у системі безпеки банку та попросив надати реквізити, після чого заволодів 5 тисячами гривен.
За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Просимо усі операції з банківськими картками проводити тільки у відділеннях банку, не впускати незнайомих до квартири, ні в якому разі не займатися обміном грошей, перевіряти інформацію та обов’язково просити пред’явити документи.


Центральний відділ поліції
Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета