НА ДОНЕЧЧИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАБІГУ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

12.04.2018


Співробітники поліції підтримали інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання» та разом з жителями Маріуполя долучилися до міського забігу. Мета акції - формування культури нульової толерантності до домашнього та гендерно обумовленого насилля.

Більше 20 офіцерів поліції Донеччини та маріупольці, серед яких було багато молоді, здійснили масовий забіг на дистанцію в півтора кілометри.

Організатори інформаційної кампанії – «ООН Жінки» та міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» мають мету підвищити довіру до поліції як важливої структури у системі реагування та об’єднати правоохоронців та громаду у протидії насильства відносно жінок.

Захід проводився з активним залученням хлопців та чоловіків. Загалом в акції взяли участь понад 200 людей, які продемонстрували відмову виправдовувати насильство.

Також учасники забігу закликали громадян, які страждають від домашнього або гендерно обумовленого насильства, не мовчати та звертатися по допомогу.

Варто відзначити, що поступово проблема насилля в родинах перестає бути прихованою. Тільки у Маріуполі з початку року із заявами про правопорушення, пов’язані з насильством в родині, до поліції звернулися 1153 людини. До адміністративної відповідальності притягнуто 274 агресора.

В 2017 році до поліції Донеччини надійшло понад 4300 повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з насильством в сім’ї. Стосовно осіб, які вчинили насильство в родині, дільничними офіцерами було складено 2533 адміністративні протоколи за ст. 173² Кодексу України про адміністративні правопорушення. Поліцейськими були виявлені та поставлені на облік 2,5 тисячі домашніх тиранів.

Нагадаємо, з метою оперативного реагування на факти насильства та надання допомоги жертвам, в Лівобережному районі Маріуполя діє мобільна група «Поліна». Найближчим часом ще одна з’явиться у Слов’янську, а протягом року «Поліна» працюватиме по всій області.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета