Маріупольські поліцейські затримали досвідченого шахрая

04.04.2016


Раніше засуджений за аналогічні кримінальні правопорушення, 27-річний аферист заробляв собі на життя, граючи на довірливості громадян. Співробітники поліції затримали зловмисника «на гарячому». Чоловік провину не заперечує і дає свідчення ще за декількома фактами шахрайств на території всього Маріуполя.

Близько 16.00 2 квітня за допомогою до поліції звернувся 24-річний заявник. Хлопець розповів про те, як кілька хвилин тому став жертвою ошуканця. Перехожий під приводом здійснення дзвінка викрав у нього мобільний телефон. Шахрай розповів жалісливу історію про те, що його важко хворому родичу терміново потрібна допомога, а подзвонити зловмисникові просто немає звідки. Зворушений потерпілий відразу надав йому свій телефон, але, імітуючи дзвінок, викрадач зник.

Як розповів оперуповноважений Приморського відділення поліції Микола Кузів, заявник детально описав прикмети фігуранта, що допомогло в найкоротші терміни його затримати. Об'їзд території, прилеглої до місця скоєння правопорушення, позитивних результатів не приніс. Оперативники разом з екіпажем ГШР виїхали для встановлення ймовірних місць збуту викраденого. Шахрай був затриманий в районі «Будинку зв'язку». Поліцейські вилучили у нього речовий доказ - мобільний телефон, викрадений у маріупольця.

Затриманий пояснив, що, звільнившись з місць позбавлення волі у вересні 2015 року, він так і не зміг знайти законне джерело заробітку. Саме тому йому довелося згадати старі методи легкої наживи. Мешкаючи в Лівобережному районі, для вчинення правопорушень він спеціально виїжджав до інших районів міста. У жертви обирав малолітніх або перехожих, які візуально були фізично слабші викрадача, щоб виключити боротьбу за майно.

Наразі за вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, за що передбачено до 3 років обмеження волі. Слідчі Приморського відділення поліції працюють над збором доказової бази за іншими епізодами його злочинної діяльності, після чого їх кваліфікація може бути змінено.

Маріупольський відділ поліції
ГУ НП в Донецькій області

 

 

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета