МАРІУПОЛЬСЬКІ ПАТРУЛЬНІ СВЯТКУЮТЬ ПЕРШУ РІЧНИЦЮ

30.05.2017


30 травня 2016 року на Театральній площі 172 співробітника новоствореної патрульної поліції пообіцяли служити і захищати маріупольців. Сьогодні вони знову вишикувалися перед мешканцями і приймають слова подяки. Довіра – це головний їхній здобуток за цей нелегкий рік.

Це були звичайні маріупольці – менеджери, заводчани, студенти. З різних сімей, з різним світоглядом, колом друзів, але об’єднані безмежною любов’ю до країни та твердою впевненістю в тому, що майбутнє залежить від них. Вони були готові власноруч творити це саме майбутнє. Хлопці та дівчата подолали жорсткий відбір, пройшли навчання і вперше вийшли на своє чергування.

140 викликів на добу, а за рік - більше 51 тисячі. Рівно стільки виїжджали патрульні на допомогу тим, хто її потребував. Кожен виклик – це був тест на довіру, іспит на вірність обраному шляху. Його пройшли ті, хто сьогодні знову вишикувався на Театральній площі.

Участь в урочистих заходах на честь першої річниці створення патрульної поліції Маріуполя взяли заступник глави Нацполіції України-начальник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін, начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков, ректор Донецького юридичного інституту МВС України Віктор Бесчастний, представники органів міської влади, місцеві мешканці.

Генерал Аброськін передав вітання від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та глави Нацполіції Сергія Князєва з нагоди першої річниці створення управління патрульної поліції Маріуполя.

- На Донеччині зовсім інша служба, ніж в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі. Ви служити там, де горе раптово приходить в дім, там, де гинуть жінки та чоловіки, де діти стають сиротами в одну мить. Патрульні є обличчям нової поліції, які дійсно служать та захищають громадян України. Хочу, щоб наші поліцейські були найкращими, щоб разом ми захищали мирних мешканців саме тут в Маріуполі, в місті, яке стало символом стійкості та боротьби за незалежність України, - зазначив заступник глави Нацполіції.

В’ячеслав Аброськін подякував патрульним за службу на Донеччині, де тривають бойові дії, де людям щомиті потрібні захист та допомога правоохоронців.

Начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков оголосив хвилину мовчання на честь загиблих працівників патрульної поліції України, яка втратила в цьому році 6 правоохоронців – 4 хлопців та 2 дівчат.

- За цей рік ви гідно несли службу. Сьогодні на нас чекають нові виклики. Дякую громадянам Маріуполя за підтримку в тяжку хвилину, активістам, волонтерам, бійцям ЗСУ - за співпрацю, за те, що ви всі разом зберігаєте своє місто. Тільки вперед, тільки перемога, - звернувся Євген Жуков до патрульних поліцейських Маріуполя.

Він відзначив, що патрульна поліція сьогодні – це 12,5 тисяч співробітників, 28 управлінь, 32 міста. Всі начальники управлінь патрульної поліції шикувались в Маріуполі, приїхали, аби привітати колег з останнього міста, де було запущено патрульну поліцію.

Привітання від імені Маріупольського міського голови Вадима Бойченка передав молодим «копам» секретар міськради Степан Махсма.

- Сьогодні ми можемо спокійно жити та працювати в місті, кожний маріуполець – під надійним захистом Нацполіції, патрульної поліції. Все це - завдяки реформі, яка показала, що в рядах поліції залишилися кращі з кращих, які пройшли жорсткий відбір, залишилися вірними своїм громадянам, - підкреслив Степан Махсма.

До жителів прифронтового міста звернувся начальник Управління патрульної поліції в м. Маріуполі Віталій Горкун. У найважчі часи він захищав Донецький аеропорт та став одним з «кіборгов», якими пишається країна.

- Ваша підтримка для нас є єдиним показником довіри. Для нас цей рік був важким, але ми впоралися, адже не даремно Маріуполь потрапив у десятку безпечних міст України, - зазначив Віталій Горкун та подякував за службу своїм колегам та їхнім рідним за терпіння. - Адже служба поліцейського 24 години на добу, 7 днів на тиждень, і наш девіз - служити та захищати. Я вірю в вас, все буде Україна.

Від імені глави МВС Арсена Авакова генерал Аброськін вручив нагороди кращим поліцейським.

Серед нагороджених – 24-річний лейтенант поліції Ілля Самойлов. У минулому автомеханік, він рівно рік тому приєднався до патрульних, аби рухати країну вперед, і сьогодні з гордістю розказує про перший виклик і емоції, які сповнюють його просто зараз. Хлопець зізнається, що змінюючи рідне місто, змінився і сам. Став більш відповідальним, прискіпливим і впевненим у власних силах.

- Змінилося все, крім одного: «Служити і захищати!», - додає молодий поліцейський.

Найбільшим подарунком для тих, хто береже в місті спокій, стали обійми рідних. Тат та мам у погонах прийшли привітати їхні діти, які щодня чекають на повернення батьків зі служби – живими та здоровими.

Гарний настрій подарували патрульним поліцейським діти з «Ліги майбутніх поліцейських» та виступ ансамблю барабанщиць.

А далі на правоохоронців чекав приємний сюрприз – виступ одразу двох поліцейських оркестрів - Донеччини та Закарпаття. Ужгородські музики приїхали в Маріуполь в рамках проекту «Схід і Захід - разом». Про те, як цей проект виник та чим живуть його учасники – діти з лінії розмежування, маріупольці могли дізнатися з фотовиставки, яка проходила на Театральній площі.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета